Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie? Praktyczne wskazówki

Minęły już czasy, w których pies kojarzył się jedynie z podwórkowym przyjacielem, który był trzymany w kojcu, czy na łańcuchu. W ostatnich latach coraz częściej można zauważyć, że psy są traktowane tak, jak członkowie naszej rodziny. Oznacza to, że nie ma znaczenia, jakiej jest wielkości, ponieważ każdy powinien być maksymalnie kochany. Wiadomo, że należy zadbać nie tylko o jego odpowiednie odżywienie, czesanie, a czasami i kąpanie. Jego bezpieczeństwo także jest bardzo ważne, dlatego bez względu na wszystko, należy postawić na regularne wizyty u weterynarza, który nie tylko będzie w stanie sprawdzać stan zdrowia, ale przede wszystkim dopilnuje, by psiak był zaszczepiony. Oczywiście wiele psów podróżuje razem z właścicielami, co również jest widoczne w ostatnich czasach. Można więc zauważyć, jak wiele hoteli przyjmuje ludzi ze zwierzętami, czy nawet prowadzi specjalne pokoje dla milusińskich. Niezależnie od tego, jak początkowo ktoś był nastawiony to posiadania psa, to jednak moment, w którym pojawia się w naszym domu, sprawia, że na nowo jesteśmy pełni energii do działania.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Bardzo duże znaczenie ma poczucie bezpieczeństwa i to bez względu na to, gdzie się wybieramy. Dlatego należy już dziś zastanowić się nad tym, jak dbamy o swojego psa. Koniecznie należy dopilnować nie tylko tego, by miał wszystkie szczepienia, ale przede wszystkim, by w razie pojawienia się jakichś dolegliwości, móc skontaktować się z weterynarzem. Przewożenie psa w samochodzie to także kilka ważnych zasad. Przede wszystkim zaleca się, by mniejsze przewozić w specjalnych transporterach, które można przymocować pasami bezpieczeństwa. Większe psy powinny mieć specjalne puszorki, które posiadają wpięcie w pasy. Nie ma znaczenia, na jaką odległość się wybieramy, ponieważ za każdym razem należy zadbać o bezpieczeństwo psa. Warto przyzwyczajać go od maleńkości do jazdy samochodem, ponieważ w późniejszym czasie zwyczajnie będzie się tego obawiał.

Pasy czy transporter?

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób należy prawidłowo przewozić psy. Wiadomo, że jeśli są to szczeniaki, to mimo wszystko doskonale sprawdzi się transporter, ponieważ nie tylko jest bardzo wygodny, ale przede wszystkim można wyłożyć go matą, nawet jeśli szczeniak pobrudzi ją w trakcie przewożenia, to wyczyszczenie nie zajmie zbyt wiele czasu. Koniecznie należy zwrócić uwagę również na to, w jak dużym stopniu dla nas samych będzie mogło okazać się to praktyczne, przy pokonywaniu bardziej odległych odcinków. Jeśli przyzwyczaimy szczeniaka do tego, że będzie jeździł z nami, być może polubi to na tyle mocno, że w późniejszym czasie sam będzie wskakiwał do takiego transportera. Większe psy warto przewozić w specjalnej uprzęży, która zagwarantuje bezpieczeństwo, nawet jeśli dojdzie do zderzenia. Posiada ona specjalne szelki, które przechodzą przez ciało pieska, ale również na samym końcu wpięcie w pasy bezpieczeństwa. Oczywiście należy uczyć psa, by siedział grzecznie w jednym miejscu, ponieważ przemieszczając się po samochodzie w przypadku posiadania dłuższej smyczy, może stanowić realne zagrożenie dla kierującego. Warto więc o tego typu kwestiach pamiętać, ponieważ wsiadając w samochód, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za współpasażerów, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. Warto pamiętać, że bez względu na to, w jakim wieku jest pies, to koniecznie należy zadbać o bezpieczeństwo zarówno jego, jak i pozostałych. Tylko dzięki temu można będzie samodzielnie przekonać się o tym, że niezależnie od tego, w jak dużym stopniu zależy nam na tym, by pies mógł nam towarzyszyć, to przyzwyczajanie go do tego może nam zająć naprawdę sporą ilość czas. Warto o tym wszystkim pamiętać.