Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wideorejestratora?

Wideorejestratory samochodowe znane są od kilku lat, a ich popularność nieustannie rośnie. Trudno się temu dziwić. Nagranie z rejestratora samochodowego może nas bowiem uchronić przed niezasadnym mandatem, czy też pomóc jasno stwierdzić jaka była przyczyna kolizji i kto jest w niej sprawcą, a kto poszkodowanym. Szukając wideorejestratora samochodowego, łatwo dojść do wniosku, że ich wybór jest przeogromny., Jaki wideorejestrator będzie tym najlepszym? Jaki warto kupić?

Jakość nagrań i jasność obiektywu

Niezwykle istotnym kryterium wyboru wideorejestratora jest jasność jego obiektywu i jakość nagrań. Niestety nie każda kamerka samochodowa jest dobrej jakości. Wiele z nich nagrywa jakiś obraz, jednak podczas jego analizy szybko okazuje się, że nagranie jest nieczytelne. Nie udaje się – na przykład – odczytać na nagraniu numerów rejestracyjnych aut, czy też innych istotnych szczegółów. Takie nagranie może więc w niczym nam nie pomóc.

Aby mieć pewność, ze nagranie będzie dobrej jakości, trzeba wybrać wideorejestrator który ma dużą jasność obiektywu. To istotne choćby przy nagraniach w trudniejszych warunkach pogodowych, czy też w nocy. Ważny jest też kąt widzenia obiektywu. Im większy tym lepiej, bowiem na nagraniu będzie widoczne dużo więcej szczegółów.

Tryb nocny i parkingowy

W te opcje nie jest wyposażany każdy wideorejestrator, są one jednak bardzo istotne, dlatego warto kupić kamerkę, która je posiada. Nawet jeśli jest droższa od innych. Tryb nocny to o wiele lepsza jakość nocnych nagrań. Bez wątpienia więc warto mieć kamerkę, w której taki tryb można uruchomić. Nie mniej istotny jest tryb parkingowy. Kamera, która jest w niego wyposażona, uruchomi się przy wstrząsie samochodu, lub jeśli w obrębie pola nagrywania wykryje jakiś ruch. Będzie nagrywać przez określony czas, po czym sama się wyłączy. Tryb parkingowy to opcja, dzięki której można łatwo uzyskać nagranie samochodu, którego kierowca uszkodził nasze auto na parkingu i odjechał, czy też zdobyć wizerunek złodzieja, który zbliżył się do naszego samochodu, po czym się do niego włamał

Kamera samochodowa na lusterko wsteczne

Ciekawym wyborem jest kamera samochodowa zakładana na wsteczne lusterko pojazdu. Nie przeszkadza ona w korzystaniu z lusterka, jednocześnie jednak umożliwia obserwacje nagranego obrazu. Tego rodzaju rejestratory samochodowe najczęściej wyposażone są w drugą kamerę, którą można zamontować przy tylnej szybie pojazdu lub na jego tylnym zderzaku. Kamera więc będzie rejestrować obraz z przodu i z tyło pojazdu. Poza tym tylna kamera może też służyć za kamerę cofania uruchamianą ręcznie lub – na przykład – uaktywniającą się po włączeniu biegu wstecznego. Montaż tylnej kamery najczęściej wymaga zamontowania okablowania prowadzącego od rejestratora do tylnej kamery pojazdu, nie jest to jednak regułą. W sprzedaży są bowiem także dostępne nieco droższe kamery bezprzewodowe. Jeśli jednak przewody trzeba zamontować, warto zrobić to tak, by nie były widoczne w aucie. Wystające bowiem bardzo łatwo uszkodzić, co spowoduje jedno. Tylna kamera przestanie działać.

Wideorejestrator. Tani i nieznanej firmy nie jest dobrym wyborem

Dobra firma – to jedno z ważniejszych kryteriów wyboru. Wideorejestrator samochodowy podczas jazdy autem będzie poddawany różnego rodzaju wstrząsom. Pracować będzie w wysokich i niskich temperaturach. W mocnym świetle słonecznym i wysokiej wilgotności podczas opadów deszczu czy śniegu. Dobrze więc, jeśli będzie to urządzenie wysokiej jakości i odporne na takie sytuacje. Nie warto więc kupować wideorejestratorów samochodowych, które są podejrzanie tanie oraz wideorejestratorów mało znanych firm. Istotniej bowiem duże ryzyko, że taki wideorejestrator bardzo szybko ulegnie awarii i konieczne będzie nabycie nowego. Lepiej więc zapłacić za kamerę samochodową nieco więcej i mieć pewność, że jest to sprzęt wysokiej jakości, który bezawaryjnie będzie pracować przez wiele lat.